MacKinnon и Drouin получават по 3 точки, докато Avalanche победи Wild с 5-2
AP News | 2024-04-05 | 05:32:34

ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Нейтън Маккинън отбеляза гол и две асистенции, Юстъс Анунен направи рекордните в кариерата си 44 спасявания и Колорадо Аваланш се приближи до първото място в Централната дивизия с победа с 5-2 над Минесота Уайлд на Четвъртък вечерта.

Джонатан Друин вкара два гола и добави асистенция, докато плейофният Avalanche се върна след неприятна загуба в понеделник от Columbus, последна в Източната конференция. Заемащият второ място Колорадо е на три точки зад бездействащия Далас, който води в Централната дивизия и Западната конференция със 105 точки.

Междувременно слабите шансове на Уайлд след сезона намаляват.

Артури Лехконен и Мико Рантанен също вкараха за Авс.

Анунен осуетява шанс след шанс в 16-ия си гол кариерна игра. Роденият във Финландия спечели Купа Стенли с Колорадо, докато служи като резервен вратар на отбора за част от плейофите през 2022 г.

Вини Летиери и Деклан Чизхолм отбелязаха за Минесота. Дивият вратар Филип Густавсон спря 29 изстрела.

Колорадо поведе с 2-1 през първия период с голове на Лехконен и Друен.

Голът на Друен 7:32 преди края дойде осем секунди в игра на сила.

Кирил Капризов от Минесота беше излязъл за спъване, което си навлече гнева на резервната скамейка на Wild; съотборникът му Джоел Ериксон Ек изглежда се спъна по същото време.

Друен добави втория си гол за вечерта 43 секунди след втория период, като отрази удара на Маккинън от точката, за да направи 3-1. Чизхолм отговори с мощен гол при 9:50 до края на средната част.

Маккинън, вторият в НХЛ по точки, направи 4-2 в 6:32 на третия, а Рантанен добави гол на празна врата 1:28 преди края.

Минесота започна осмата вечер точки зад Лос Анджелис за втората уайлд кард на Западната конференция. Кингс играха по-късно на последния Сан Хосе.